Контраст
Шрифт
Україна єдина #UAРАЗОМ

Увага! Просимо дотримуватися протиепідемічних заходів щодо запобігання захворювання на коронавірус.

16.05.2023

Профілактика гепатиту В серед працівників структури МВС та військовослужбовців

Поранення, переливання неперевіреної крові та сексуальне насильство, які, на жаль, мають місце в Україні із початком повномасштабного вторгнення російської армії, підвищують ризик інфікування вірусними гепатитами. Також йдеться про інші ризиковані ситуації, зокрема контакти під час професійної діяльності: медичні працівники, військовослужбовці, рятувальники можуть мати контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами людей із невідомим щодо інфекцій статусом.

Вкрай важливим, ефективним і безпечним засобом профілактики гепатиту В є щеплення: захист понад 95% і формування довічного імунітету.

В ДУ «ТМО МВС України по Волинській області» розпочато профілактичні заходи щодо попередження вірусного гепатиту В серед медичних працівників, військовослужбовців, співробітників МВС вакциною «ЕУВАКС В, рекомбінована рідка» із розрахунку введення трьох доз вакцини по 1,0 мл: двічі з інтервалом через місяць і третя – через 6 місяців. Вакцинація відбувається під наглядом лікарів з великим досвідом.

         Інформуємо, що гепатит В може провокувати цироз та рак печінки, що призводить до смерті. За даними ВООЗ, щороку реєструється близько 4, 5 млн нових випадків інфікування. Понад пів мільйона осіб щороку помирають від НВV-інфекції, у тому числі від цирозу печінки та гепатоцелюлярної карциноми.

          Серед протипоказань  – пацієнти з гіперчутливістю до будь-якого компонента вакцини, в тому числі до дріжджів та пацієнтам з реакцією гіперчутливості на попереднє введення вакцини, що зустрічається вкрай рідко. До тимчасових протипоказань відносять гострі захворювання та підвищену температуру тіла.

(с) 2024

Запис до лікаря